/Files/photogallery/732/ииьииьиьиь.jpg

На березі тихої степової річки Громоклія розкинулось мальовниче село Ольгополь, яке заснував у 1772 році французький емігрант граф де Вітт. Дружиною графа в селі було побудовано церковно – приходську школу, в якій священик навчав дітей селян грамоти. Проіснувала церковно – приходська школа до 1917 року.
В 30 – х роках ХХ століття в Ольгополі була побудована нова школа, але вона не вміщувала всіх охочих до навчання. Діти змушені були навчатися в інших селах. Школа працювала у 2 зміни. Лише в 1969 році на місці церкви в селі Ольгополь було побудовано типову восьмирічну школу, в якій навчалося 124 учні та працювало 13 вчителів.
Першими учнями закладу були діти 1962 року народження, а першими випускниками – 1955 року народження.
В 1985 році школа була реорганізована в середню. В навчальному закладі є 10 навчальних кабінетів, бібліотека, спортивний зал, музей. Очолювала педагогічний колектив мудра, досвідчена людина, великий Учитель Ропай Марія Никодимівна. Це був справжній наставник учнівського і педагогічного колективів. Марія Никодимівна була вимогливою, але водночас справедливою. Вона уміла знайти ключик до кожного вихованця і педагога. За час свого умілого керівництва виростали справжні майстри педагогічної справи. Це Татаренко Катерина Єгорівна, Карастан Наталя Василівна, Драгуновська Наталя Іванівна, Хворостян Марія Іванівна, Бондар Лідія Онуфріївна, Бричук Паша Іллівна, Стебліна Віра Матвіївна, Татаренко Дора Семенівна, Іщенко Катерина Олексіївна, Хворостян Микола Григорович, Крушинська Олена Захарівна, Бондар Параскева Леонтіївна, Кріпак Валентина Іванівна, Горохолінська Поліна Сергіївна. У нашій школі зростали справжні керівники, які згодом, набравшись досвіду, стали директорами установ. Вже багато років очолює Новобузьке педагогічне училище Скорина Олександр Васильович, який розпочав педагогічну діяльність в Ольгопольській школі. Більше двадцяти років є незамінним директором Новобузької середньої школи №5 наш земляк, добрий і справедливий керівник Бондаренко Михайло Андрійович. Стала директором Возсіятської школи Франчук Галина Анатоліївна, яка також перші свої кроки учителя зробила у нашому навчальному закладі.
Багато теплих слів хотілося б сказати про тих, хто очолював педагогічний колектив у 50 – 60 роки. Це учасник війни Коваль Іван Степанович, згодом – Григорій Якимович Патока, який приїхав до нашого села разом з дружиною Надією Григорівною.
Перейняла найкращі методи виховання і Драгуновська Катерина Іванівна, ставши директором Новопетрівської середньої школи.
Свою майстерність директора передала Марія Никодимівна молодій та досвідченій учительці Головіній Ларисі Валентинівні, яка очолювала педагогічний колектив 7 років. Вимоглива до себе і до своїх колег, вона була взірцем у роботі. Кабінет Лариси Валентинівни був зразком для інших, а її уроки – це те глибоке джерело, звідки можна було черпати і всьому учитись. Ця людина завжди приходила на допомогу у вирішенні будь – якого питання. Слід зазначити, що саме завдяки їй стала директором Миколаївської середньої школи Бреус Ніна Федорівна.
Гордістю вчителів і їх великою заслугою були учні, які стали авторитетними людьми. Це Лагунець Олексій Якович, який очолював свого часу Новобузький технікум механізації, Гречаний Сергій Петрович – керівник судово – адвокатурної служби, Андрощук Віктор Васильович - суддя. Душа радіє за те, що зернятка науки, які сіяли вчителі, дали відповідні пагінці.
Слова подяки передають колишні учні Ользі Дмитрівні Козиренко, Ніні Петрівні Ткаченко, Зої Дмитрівні Рибаченко, Тамарі Іванівні Бобко. Для них вониє мудрими наставниками в житті. Теплими словами згадують батьки та учні вчителів, які тепер на заслуженому відпочинку. Це відмінник народної освіти Хворостян Галина Іванівна, Головіна Лариса Валентинівна, Маляренко Марія Іванівна, Ткач Володимир Іванович, Терехов Сергій Миколайович, Татаренко Ліза Іванівна. Багато років віддавали свої серця і знання дітям Найсик Ольга Володимирівна, Прядка Марія Павлівна, Сербул Сергій Іванович, Сербул Наталя Борисівна. Доречно згадати також вчительку і мудрого керівника школи Войтул Надію Михайлівну, яка більше десяти років пропрацювала директором нашої школи.
Школа дала Батьківщині 35 вчителів, 20 медичних працівників, 15 інженерів, 35 спеціалістів сільського господарства та 15 офіцерів. З 1969 по 2014 рік навчальний заклад закінчили 372 учні. Серед них вчителі: Татаренко Наталія Миколаївна,Іщук Світлана Миколаївна, Татаренко Микола Миколайович, Громська Марина Василівна, Сауляк Тетяна Дем'янівна, Першко Інна Миколаївна, Майданська Віта Вікторівна. Приємно зазначити, що школі навчалися Хворостян Валерій Іванович, Ткаченко Ігор Вікторович, які пов’язали своє життя із землеробством. Завдяки їхній повсякденній допомозі школа має змогу повноцінно функціонувати .
У 2014 році школа відзначала свій 65 – річний ювілей.
Кiлькiсть переглядiв: 1075

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.